5 Adımda İlkbahar Yaz Abiye Modası

0 11

Abiye, kadınların özel gün ve geceler için tercih ettiği ve kusursuz bir görünüme kavuşmak için seçtiği kıyafettir. Her mevsimin kendine özgü abiye modası yer almaktadır. Kışın giyilen abiye modelleri, yazın tercih edilen abiye modelleri aynı yapıda değildir. Bu sayede kadınların mevsime göre en iyi ve en uygun abiye modelini bulması da kolay bir hale gelmektedir. Gerek genç kızlar, gerekse de kadınlar için özel olarak tasarlanan İlkbahar Yaz abiye modelleri arasından seçim yaparken; modaya uygun olacak şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere 5 adımda İlkbahar ve Yaz mevsimi için doğru abiye seçimi nasıl olmalıdır onu göstereceğiz.

Abiyenin Açık Renk Olması

İlkbahar Yaz abiye modelleri zaten genel olarak açık renk ve tonları ile karşınıza çıkacaktır. Bunun yanı sıra koyu renklerde üretilen abiyeler de yine bu dönem kadınların beğenisine sunulmaktadır. Ancak siz açık renklerle dizayn edilmiş olan abiyeleri seçmelisiniz. Ancak bu şekilde İlkbahar Yaz abiye modasına ayak uydurmuş olursunuz. Eğer vücudunuzda fazlalık olduğunu düşünüyorsanız; siyah abiyeleri alternatif olarak kurtarıcı niteliğinde tercih edebilirsiniz. Özellikle genç kız abiye modelleri içerisinde açık ve canlı renkler ön plandadır.

Abiyenin İnce Bir Yapıda Olması

İlkbahar ve Yaz aylarında kadınların abiye seçiminde dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan bir tanesi de; abiyenin ince kumaştan dizayn edilmiş olmasıdır. Zira kadınlar ince kumaştan üretilen abiyeler ile hem kendilerini daha rahat hissedecekler, hem de modaya uygun hareket etmiş olacaklar.

Abiyeye Uygun Makyaj

İlkbahar Yaz abiye modelleri içerisinden seçim yaptıktan sonra; onu doğru bir şekilde taçlandırmalısınız. Buna da ilk olarak makyajdan başlamanız gerekiyor. Genelde abiyeler açık renk olacağı için; siz de açık tonlarda hafif bir makyaj tercih edin. Kırmızı ruju tercih ederek dudaklarınızı ön plana çıkabilirsiniz, ancak genelde biz nude tonlarındaki rujları öneriyoruz.

Portföy Çanta Seçimi Önemli

Her dönem abiye kıyafet ve elbiseler ile portföy çantalar tercih edilmelidir. İlkbahar Yaz abiye modasında da yine portföy çantalar ön plana çıkmalıdır.

Ayakkabıyı Da Bahara ve Yaza Uygun Seçin

Genelde kış mevsiminde abiyeler ile dolgu ve kalın topukluları tercih eden hanımlar; artık İlkbahar Yaz abiye modelleri ile açık ve platform topuklu ayakkabıları tercih edebilecekler. Bunun yanı sıra babet ve bez bir ayakkabı de yazın abiye giyerken kullanılabilir. Bu şekilde de İlkbahar Yaz abiye modasına uyum sağlanmış olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.