6 Adımda Daha Yumuşak Saçlar

0 6

Herkes daha hacimli ve parlak saçları olsun ister, hep bunun hayalini kurar. Birçok bakım ürünü pahalı olduğu için çoğu kişinin eli bu ürünleri almaya gitmiyor. Doğru yöntemlerle çok da para harcamadan siz de kusursuz saçlara sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda 6 adımda daha yumuşak saçların formülünü açıklıyoruz!

  • Şampuanını ve Saç Kremini Doğru Seçmelisin

Her markanın saç bakım ürünleri saçlarınıza iyi gelmeyebilir. Bu sebeple şampuan ve saç kremi seçerken çok dikkatli olmalısınız. Özelliklerini iyi okumalı, yorumlarını araştırmalı ve öyle almaya karar vermelisiniz. Saç analizi yaptırabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Bu yerlerden güvenilir olan birine gidip saç analizi yaptırın. Sonrasında saçınıza uygun bir ürün edinin. Saçlarınızın bir anda yumuşayıp parladığını siz de göreceksiniz.

  • Saç Bakım Yağlarına Bir Şans Verin

Saç bakım yağları saçlarınızı yumuşatmanın en güzel yollarından biri olmaktadır. Dilerseniz doğal bir yağ ile saçınızı besleyin dilerseniz de güvendiğiniz bir markanın saç bakım yağı küründen faydalanın. Hiç fark etmez, saçınızdaki değişimi gözle görülebilir şekilde hissedeceksiniz ve modunuz yükselecek!

  • Saça Her Gün Şampuan Uygulanmamalı

Her gün duş alıyorsunuz fakat her gün saçınıza şampuan uygulamamalısınız. Bu oldukça zararlı bir durumdur, saçın matlaşmasına sebep olurken kırılmasını da sağlamış olur. Ara sıra sadece saç kremi ile duş almanızda fayda olacaktır. Saç spreylerini her gün kullanmak da saçınızı olumsuz yönde etkileyecektir.

  • Argan Yağı ile Gelen Yumuşaklık

Argan yağı her zaman saçın en büyük dostları arasında yer almaktadır. Birçok üründe argan yağı mucizesinin eserini görebilirsiniz. Saçı yumuşacık yapar, parlatır ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Mutlaka denemelisiniz. Düzenli kullanın, saçlarınız asla ağırlaşmayacaktır. Duş sonrası saç uçlarınıza bu yağı uygularsanız yumuşacık saçlara sahip olacaksınız demektir.

  • Sık Sık Isı Uygulamayın

Her gün maşalanan, fönlenen ya da düzleştirilen saçlar fazlası ile sağlıksız bir hal alacaktır ve kopmalar meydana gelecektir. Bu sebeple saçınıza koruyucu bir bakım ürünü uygulamadan asla ısı uygulamayın. Her gün bu ürünleri kullanmamaya da özen gösterin. Aksi takdirde saçınızda yanmalar meydana gelecektir bu da kötü bir görünüme sebep olacaktır diyebiliriz.

  • UV Işınlarına Dikkat

Saça en çok zarar veren şeylerden birisi de UV ışınlarıdır. UV ışınları ile savaşan saç bakım ürünlerinden muhakkak edinin ve düzenli bir şekilde bu ürünleri kullanmaya özen gösterin.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.