Amazondan Nasıl Sipariş Verilir?

0 6

Amazon yurt içi ve yurt dışı alımlarınızı gerçekleştirebileceğiniz bir e-ticaret platformudur. 5 Temmuz 1994 tarihinde Amerika’nın Washington eyaletinde kurulmuş olan Amazon günümüzde Türkiye, Çin, İtalya, Amerika, İspanya, Almanya, İngiltere, Kanada, Japonya, Brezilya, Meksika, Fransa, Hollanda, Hindistan, Avustralya olmak üzere, dünya çapında 15 farklı ülkede bayiliğe sahiptir.

Neden Amazon’dan Ürün Satın Alınır?

Amazon genellikle ülkemizde mevcut olan pek çok diğer e-ticaret sitesi gibi ürünlerinizi rahatlıkla alabildiğiniz ve kapınıza kadar teslim eden bir platform olduğu için tercih edilmektedir. Ürün çeşitliliği sayesinde evinizin konforunda, sadece akıllı telefonunuz, tablet veya bilgisayarınız üzerinden birkaç tıkla rahatça ürün satın almanızı sağlar. Bunun yanı sıra, makalenin başında bahsi geçmiş olan diğer 14 ülkeden de alışveriş yapmanıza imkan sağladığından yurt içerisinde bulunamayan pek çok ürüne ulaşmak için kolay bir yöntemdir.

Amazon’dan Ne Tür Siparişler Verilebilir?

Amazon üzerinden kıyafet, oyuncak, mutfak eşyaları, kitap, kişisel bakım ürünleri, elektronik eşyalar ve hatta yiyecek-içecek bile sipariş etmek mümkündür. Satın almak istediğiniz ürünü web sitesinin arama motoruna yazıp arattığınızda, söz konusu ürüne ait çeşitli marka ve modeller önünüze serilecektir, kısacası ihtiyacınız doğrultusunda her ürünü Amazon’dan sipariş edebilirsiniz.

Amazon’dan Kimler Sipariş Verebilir?

Amazon üzerinden herkes sipariş verebilir, esas önemli olan elinizde siteye girebileceğiniz bir cihaz, hızlı işlem yapabilmeniz için cihazınızın kullanabileceği güçlü bir internet bağlantınız ve kullanıma açık bir kredi kartınız veya debit kartınız olmasıdır, çünkü Amazon’un kapıda ödeme özelliği henüz ülkemizde aktif bulunmamaktadır.

Amazon’dan Nasıl Sipariş Verilir?

Amazondan sipariş verebilmek için öncelikle bir Amazon hesabınızın olması gerekmektedir. Hesap açmak için ise ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan kaydol butonuna tıklayıp isim, soy isim, e-mail ve şifre bilgilerinizi girmeniz ve sonrasında size gönderilen doğrulama kodu ile hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır. Kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra sepetinize ürün ekleyebilir ve tamamla butonuna basabilir veya ürünün sağ yanındaki şimdi al butonunu kullanabilirsiniz, devamında adres ve kredi kartı bilgilerinizi girmeniz istenecek ve gerekli bilgiler girildiğinde siparişiniz alınacak ve belirtilen süre zarfında, verdiğiniz adrese teslim edilecektir.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.