Bayanlar İçin Fitness Kıyafet Önerileri

0 10

Sağlığınız için hayatınızda verebileceğiniz en önemli kararların başında; bir fitness programına başlamak olacaktır. Bu şekilde planlı ve programlı bir çalışma sayesinde kendinizi daha zinde hissedecek, kronik hastalıklardan olabildiğince korunacak, vücudunuzun dengede olmasını sağlayacak, kilo verebilecek ve uykunuzu düzene sokacaksınız. Yani bir insanın hayatında olması gereken bütün adımlara sahip olacaksınız. Ekstra olarak ise; kendinize olan saygınızın tavan yapmasını sağlayacaksınız. Spor yapmaya karar verdiniz ve kendiniz için bir fitness programı oluşturdunuz; sıra geldi kıyafet kombini yapmaya. Fitness yapmaya karar veren bayanlar için fitness kıyafet önerilerimiz olacak. Öncelikle kıyafet seçiminde rahatlığa önem vermeniz ve rahat hareket etmenizi sağlayacak olan parçaları bir araya getirmeniz gerekiyor.

Rahat Bir Ayakkabı

Bayan fitness kıyafet önerilerinde ilk sırada rahat bir ayakkabı seçimi geliyor. Rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlayacak olan ayakkabı seçimi sayesinde spor yaparken de zorluk çekmeyeceksiniz. Ayağınızı sıkan ve dar gelen ayakkabılardan mutlaka kaçınmanız gerekiyor. Özellikle yüksek tabanlı, esnek ve rahat bir yapıda olan spor ayakkabılara yönelmelisiniz. Bu şekilde fitness yaparken hareketleri kolaylıkla gerçekleştireceksiniz.

Üstünüze Giymeniz Gerekenler

Spor giyerken kalın giymekle alakalı bir fikir yıllardır ortalıkta dolaşıyor. Tabi ki spor yaparken terlemek iyi, ancak bunu doğal yollardan yapmak gerekiyor. Kıyafeti kalın giyerek, daha çok terlerim düşüncesi ile hareket etmek; başlı başına bir hata olacak! Aksine spor yaparken vücudun mutlaka hava alması ve gözeneklerin de olabildiğince açık olması gerekiyor. Bu yüzden kalın kıyafetleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Hava alan kıyafetler bu alanda ilk tercihiniz olmalı. Üzerinize tişört giyecekseniz da mutlaka hava alan kumaş tercih etmelisiniz. Aynı şekilde tişörtlerin bol bir yapıda olması da; yine rahat hareket etmenize yardımcı olacak. Eğer tişört değil de bir eşofman üstü giyecekseniz yine hava alan bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra özellikle yazın spor yaparken kısa üst modellerinden tercihinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuz daha rahat hareket edecek ve daha fazla hava alacaktır.

Rahat Hareket Edebileceğiniz Kıyafetlere Yönelin

Spor yaparken özellikle dizinizi rahat bükebileceğiniz ve ayaklarınızı kolay bir şekilde hareket ettirebileceğiniz kıyafetleri tercih etmelisiniz. Çevrenizde spor yapan kişilerde de görmüşsünüzdür; şort ve taytların bu noktada en doğru seçim olduğunu belirtmek isteriz. Dar kesimli kıyafetlerden uzak durmanız ise yararınıza olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.