Bilmeyen Kalmasın! İşte Karşınızda Dünyaca Ünlü Ayakkabı Tasarımcıları

0 7

Ayakkabılar… Kadınların vazgeçilmez moda parçalarından biri! Şimdi geçtiğimiz senelerde kadınların en çok beğendiği ve giydiği ayakkabı modellerini tasarlayan ünlü tasarımcıları kısa kısa sizler için derleyeceğiz. Platform topuktan kısa topukluya, stilettonun eşsiz zarafetinden diğer şık ayakkabılara kadar… Hepsi de bu yazıda!

Ayakkabının ruhunu, tarzını anlamanın ilk yolu tasarımcısını tanımaktan ve bilmekten geçiyor aslında. Eğer siz de ayakkabılara çok değer veriyor ve yolculuğunu anlamaya, bilmeye çalışıyorsanız bu yazı tam da sizlik bir içeriğe sahip demektir!

Sophia Webster

Başlangıcı tabi ki Sophia Webster ile yapıyoruz. Topuklu sandalette kanat detayını muhakkak bilirsiniz, bilmiyorsanız bile illa ki birilerinden duymuşsunuzdur. Sophia Webster işte bu tarzın sahibi oluyor. Marjinal bir tarzınız varsa Sophia Webster’ın tasarladığı ayakkabılar tam da sizin tarzınıza göre! Londra’da bulunan bu ayakkabı tasarımcısı sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de çeşitli türlerde ayakkabı tasarımı yapıyor, bunu da ek bir bilgi olarak eklemiş olalım.

Nicholas Kirkwood

Birisi inci detaylı ayakkabı şıklığı mı dedi? Evet! İnci detayını başlatan ve popüler hale gelmesinde başrol oynayan her zaman Nicholas Kirkwood oldu. Daha sonrasında birçok ayakkabı markası ve tasarımcı da bu durumdan hiç vakit kaybetmeden ilham aldı elbette.

İnci detayının güzelliği sayesinde birçok ödül alan ayakkabı tasarımcısı Nicholas Kirkwood çizgisini hiçbir zaman bozmadı. Fütüristik dokunuşlarını tasarlamış olduğu bütün ayakkabılarda rahatlıkla görebilirsiniz.

Stuart Weitzman

Üçüncü tasarımcımız da Stuart weitzman oluyor. Weitzman çizme ve çorap çeşitliliği açısından adını her zaman duyurmuş olan bir ayakkabı tasarımcısıdır. Ünlü isimler de çoğu zaman Weitzman imzasını tercih ediyor. Şıklığına şıklık katmak isteyenler için Weitzman ürünleri her daim bir numara olarak karşımıza çıkıyor.

Gianvito Rossi

Son tasarımcımız ise Gianvito Rossi oluyor. Gianvito Rossi ayakkabı tasarımı konusunda çekirdekten yetişme dersek pek de yanılmış olmayız aslında. Sebebi ise Gianvito Rossi’nin ayakkabı tasarlamayı babası Sergio Rossi’den öğrenmiş olmasından kaynaklanıyor. Rahat kullanım sunan ayakkabılar arayanlar için Gianvito Rossi her daim rahat ve son derece şık ayakkabılar tasarlamaya devam ediyor.

Her ayakkabının bir ruhu var. Size hitap edeni bulmak hiç de zor değil, şık ayakkabılarla güzel kombinler yapmaya devam edin. Her zaman şık ve güzel kalın!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.