Bu Fikirlerle Evinizde Alandan Kazanacaksınız!

0 6

Kim evi içerisinde fazladan alan kazanmak istemez ki? Bu yazı içerisinde vereceğimiz ipuçları sayesinde evinizdeki boş alanları değerlendirip düzenlerken kendinize ve sevdiklerinize yeni alanlar da açmış olacaksınız.

Eviniz küçük de olabilir büyük de, hiç fark etmez. Herkes her zaman daha fazla boş ve ferah alana ihtiyaç duyar. Bu gayet de normal seyrinde gelişen bir durum olmaktadır. Örneğin her evde çeşitli eşyalar için depo tarzında bir yer muhakkak bulunmalıdır.

Ek olarak da hobi odası tarzında bir oda her evde bulunmalıdır, birçok kişi çoğu zaman evinde bu tarz bir odaya ihtiyaç duyuyor. Fonksiyon açısından çeşitlilik gösteren bir mobilya takımı, salonda alandan kazanmanın en portatif yollarından biri olması ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Yaratıcı yönünüzü ortaya çıkararak da kendin yap yöntemleri yani do it yourself ile de evinizde oldukça fazla boş alan açabilirsiniz. Şimdi evinizde boş alan açabilmeniz için sizlere çeşitli işe yarar ipuçları sunacağız.

  • Merdiven Kenarlarına Raf Yapmak

Merdiven kenarlarına raf yapmak dekoratif açıdan estetik bir görünüm sağlar. Bunun yanısıra alandan da tasarruf etmiş olursunuz. Kitaplarınızı, dergilerinizi ya da diğer ufak eşyalarınızı bu raflara yerleştirebilirsiniz. Şık bir görünüm sağlayacağından da asla şüpheniz olmasın.

  • Yatak Odası Duvarlarına Dolap Yapmak

Yatak odası duvarlarına dolap yaparak alandan fazlası ile kazanmış olursunuz. Dekorasyon açısından da şık bir görünüme sahip olan duvarla bitişik dolaplar her daim trend olarak büyük ölçüde ilgi görmeyi başarıyor diyebiliriz.

  • Merdivenin Alt Kısmı Artık Dinlenme Köşesi

Bunu elbette kendiniz yapamazsınız. Bir ustadan yardım alarak merdivenin alt bölgesini bir dinlenme alanına dönüştürebilirsiniz. İnanın bu alanda vakit geçirmek için evdeki herkes birbiriyle yarışa girecek. Kazanansa burada güzel vakit geçirmiş olacak!

  • Katlanabilir Eşyalar

Katlanabilir masalar ve sandalyeler ile kendinize daha çok yer açın. Portatif ve rahat olan bu tür eşyalarla günlük hayat daha da kolaylaşmış oluyor. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. Ahşap olan katlanabilir eşyalar çok daha uzun ömürlü oluyor ve estetik bir görünüm sağlamış oluyorlar.

Siz de bu minik ipuçlarının ışığında evinizi daha minimal ve kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Evinizdeki olumlu yöndeki değişimi gördüğünüzde gözlerinize gerçekten inanamayacaksınız!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.