Cildi Canlandıran Bitki Çayları

0 8

Cildi canlandırmanın en doğal yolu da yine tabi ki doğada saklı. Birçok bitki çayının cildimize yüksek oranda iyi geldiğini biliyor muydunuz? Haydi bu şifalı bitki çaylarına beraber bakalım.

Rooibos Çayı

Adını daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. Güney Afrika’ya ait olan Rooibos çayı cilt ile alakalı sorunların tedavisinde her zaman kullanılan bir çay aslında. Bu çayda bulunan birtkaım maddeler istenmeyen cilt düşmanı maddelerle savaşıyor. Akne sorunlarına çare olurken egzama ile de mücadele etmeyi başarıyor. Yaşlanma semptomları ile de mücadele eden Rooibos çayının on parmağında on marifet diyebiliriz. Kaz ayaklarına da iyi geldiği söyleniyor.

Siyah Çay

Şifalı çaylar listemizin ikinci sırasındaki çay ise siyah çay oluyor. Birçok kişinin severek tükettiği siyah çayın cilde iyi geldiğini biliyor muydunuz? Yaşlanma semptomlarıyla savaşan bu özel çay, bu özelliğiyle fazla bilinmiyor. Cildi bozan virüsleri ve soğuk algınlığı ile alakalı mikropları etkisiz hale getirmesi ile de biliniyor. Siyah çayla doğrudan maske de yapmanız mümkündür.

Nane Çayı

Her derde deva nane! Nane, içerisinde bulunmakta olan mentol sayesinde yağ üretimini engelliyor. Yağlı ciltler için büyük bir şifa kaynağı olan nane çayı sizi ölü hücrelerinizden de arındırmış oluyor. Nane çayının, hormonal bazı problemler ile de savaştığı görülmüştür.

Karahindiba Çayı

Karahindiba çayı ise salatalara lezzet katmasıyla meşhurdur. Bunun yanısıra çayı da çok güzel olur. Lezzeti yerindedir. İç organlara ve cilt yapısına aşırı iyi gelir. Bağışıklığı arttırır, cildi güzelleştirir. Taze görünümlü bir cilt için, karahindiba çayını düzenli olarak içmelisiniz.

Oolong Çayı

Müthiş bir tadı olan Oolong çayı, siyah çay ile aynı şifalı özelliklere sahip olmaktadır, bu yönüyle bilinir. Cilt rengini dengeler, güneş ışınlarının ve sigara dumanının verdiği zararlarla da büyük oranda savaşır.

Papatya Çayı

Herkes tarafından en çok bilinen çay ise papatya çayı oluyor. Dinginlik ve sakin bir ruh haline kavuşturması ile bilinen bu özel çay, cilde de fazlasıyla iyi geliyor. Göz altı problemleri ile de savaşan papatya çayının da on parmağında on marifet var.

Yasemin Çayı                         

Mis gibi kokan yasemin çayı da cilde iyi gelen çaylardan biri oluyor. Bağışıklık sistemine iyi geliyor. Yaşlanmayı engelliyor, egzamaya iyi geliyor. Daha ne olsun?

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.