Çok Şık Terlik Modelleri

Çok Şık Terlik Modelleri

0 8

Sıcak yaz günlerinin kapıda olduğu şu günlerde 2020 terlik modelleri de görücüye çıkmaya başladı. Bu yaz yine çok beğenilecek modeller arasında seçim yapmak çok kolay olmayacak gibi görünüyor. Özellikle bayan terlik modelleri ile ön plana çıkan firmalar her zevkten ve her yaştan kullanıcıya hitap edebilecek modellerle karşımıza çıkıyor.

Tüllü, işlemeli, taşlı, boncuklu ve ponponlu çeyiz terliklerinden tutun da daha çok rahat olması nedeniyle gününün büyük kısmını ayakta geçirmek zorunda kalan özellikle sağlık sektörü çalışanlarının tercih ettiği Sabo terliklere kadar pek çok terlik modelleri bulunuyor.

Hatta Sabo terliklerin bile klasik siyah, beyaz ve lacivert modellerinin dışında rengarenk ve hatta çiçekli böcekli modelleri bile bulunuyor. Geçtiğimiz birkaç sezonun trendleri arasında yer alan parmak arası terlikler bu sezonda da çok tercih edilecek gibi görünüyor. Parmak arası ve taşlı modeller en çok beğenilenler arasında ve ister topuklu olsun isterse düz olsun son derece şık modeller bulmak mümkün.

Rahatlığını ön planda tutan bayanlar için ise ortopedik terlik modelleri ve topuk dikeni olanlar için özel tasarlanmış terliklerin de olduğu seçeneklerin tercih edilmesi, kullananlara ciddi anlamda konfor sağlıyor. Fakat konfordan önce şık olmayı ön planda tutan bayanlar için yüksek topuklu ve iri taşlarla dizayn edilmiş çok şık terlik modelleri bayanların beğenisine sunulmuş. Hem şıklık hem rahatlık diyorsanız dolgu topuklu modelleri tercih edebilirsiniz. 2020 terlik modelleri ile bayanların yepyeni tarzlar ve farklı kombinler yaratması çok zor değil.

Yaz aylarında hem erkekler hem de bayanlar rahatlıkları için terlik ve sandalet arayışı içine giriyor.

En fazla spor kıyafetlerin, şort ve kapri pantolonların ya da elbise ve eteklerin altına giymeyi tercih ettiğimiz çok çeşitli terlik modelleri bulunuyor. Ayrıca plajların ve tatilin vazgeçilmezi terlikler. 2020 plaj modasında da parmak arası terlikler bu yıl da yerini başka modellere kaptırmayacak gibi görünüyor.

Hem rahatlığı hem de kullanışlı olmaları nedeniyle bayanların olduğu kadar erkeklerin de tercih ettiği parmak arası terliklerin de çok farklı tarz ve stilleri bulunuyor. Dümdüz ve rengarenk tarzda olanlar plajda en fazla kullanılırken, günlük hayatta dolgu topuklu hatta topuklu modellerini de bulmak mümkün. Özellikle iri taşlarla düz ya da topuklu olarak tasarlanmış bayan terlik modelleri her türlü kıyafetle kombine edilebiliyor.

Ancak unutulmaması gereken bir konu, terlikler de tıpkı ayakkabılar gibi ayak sağlımız açısından son derece önemli. Bu nedenle terlik alırken iyi kalitede olup olmadığına, kullanılan malzemelerin uygun standartlarda olup olmadığına özellikle dikkat edilmelidir.

Kalitesiz terlik modelleri, ayak sağlığımız açısından olumsuz bir takım durumlar doğurabileceği ve bazı ayak problemlerine yol açabileceği gibi ayak kokusu gibi istenmeyen durumların oluşmasına da sebep olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.