Dekorasyon Alanında 2020 Trendleri Neler Olacak?

0 5

Tasarımların her biri kendi ruhunu yansıtır ve özgündür. Zaman olarak aynı dönemde tasarlanmış olan birtakım tasarım ürünleri aynı kulvarda yer alır ve bu şekilde trend haline gelirler. Şimdi gelin, 2020 senesinde dekorasyon dünyasında neler trend haline gelecek birlikte göz atalım.

Dekorasyon Alanında Trend Olacaklar Neye Göre Belirlenir?

Bildiğiniz üzere tekstil, grafik, animasyon ve moda gibi önemli alanlarda her geçen gün birçok yeni trend ve ürüne şahitlik etmekteyiz. Dekorasyon alanında trend olacak şeyler elbette bu sektörel dağılıma göre belirleniyor ve bu yönde şekillenmiş oluyor diyebiliriz.

2020 Senesinin Dekorasyon Trendleri

Birçok araştırma sonucunda ev, insanlar için bir dinlenme yeri olarak incelenmiş. Geçirdiğimiz kötü bir günün ardından evimize sığındığımız zamanlar gibi düşünebiliriz bunu en net örneğiyle. 2020 ev dekorasyonları ise bir bakıma otele benziyor diyebiliriz. Sebebi ise sadelik ve her şeye daha rahat bir şekilde ulaşabilme arzusundan kaynaklanıyor. Kullanışlı olduğunu söylemek de pekala mümkün olmuş oluyor.

Dekorasyon Alanında 2020 Renkleri Neler Olacak?

Gri ve grinin birçok tonu önümüzdeki sene her yerde olacak diyebiliriz. Gri rengin gözleri hiçbir şekilde yormaması en çok bilinen özellikleri arasında yer alıyor. Şatafatlı renklere 2020 senesinde veda ediyoruz. Bu renkler yerine daha mat tonlardaki çarpıcı renkler trend olacak gibi görünüyor. Su yeşili göze en çok çarpan 2020 renkleri arasında yer alıyor.

Dekorasyon Alanında 2020 Malzemeleri Neler Olacak?

Senelerdir her eve konuk olmuş olan önemli bir yapı malzemesi bu senenin favori dekorasyon malzemeleri arasında yer alıyor. Evet, ahşap. Evin bir yerinde değil her yerinde kullanılacak olan ahşap detaylar ile içiniz ısınacak. Dekoratif ve ağır parçalara da sık sık rastlayacağımızı söyleyebiliriz.

Desen ile 2020’ye Farklı Bir Dokunuş

Duyduğumuz 2020 senesi trendleri arasından en ilgi çekici olanlarından birisi de desen kullanımı oldu. Duvar kağıtlarının üzerinde farklı desen dokunuşları görebiliriz. Açık renk duvar kağıtları sayesinde ferah bir ortam oluşturmak da mümkün olmuş olacak.

Dekorasyonda Geometrik Etkiler

Geometrik dekorasyon ürünlerinin trend olması önümüzdeki sene kesinlikle beklenen bir durum. Masa, sehpa gibi ürünlerde öne çıkacak olan bu trend ile eviniz daha hoş ve elit bir görünüme kavuşacak diyebiliriz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.