Diyet Çayı Nasıl İçilir

0 22

Bilindiği gibi zayıflamak isteyen her insan kilo vermenin en kolay yollarının arayışı içindedir. Bu durumda zayıflama çayları yardımımıza koşmaktadır. Ancak bu çaylar doğru seçilmezse sağlık açısından tehdit de oluşturabilirler. Peki, hangileri tercih edilmeli? Kullanımları nasıl olmalı?

Doğru Çayın Seçimi

Zayıflama çaylarına başvuran herkes görür ki piyasada yüzlerce markadan, yüzlerce çeşit bitkinin karışımından oluşan çok zengin bir ürünler yelpazesi bulunmaktadır. Bunların birbirlerinden farklı etkileri vardır ve eğer etkileri bilinmeden kullanılırlarsa kişiyi istenilen sonuçtan çok farklı sonuçlarsa götürebilirler. Peki, doğru seçim nasıl yapılmalıdır?

En etkili çayların başında yeşil çay gelir. Yeşil çay, binlerce yıldır, çıkış noktası uzak doğu olmakla birlikte sık tüketilen bir çaydır ve üzerinde yapılan araştırmalar onun toksinlerden arındırmada en etkili çaylardan biri olduğunu göstermiştir. Bu çayın etkisi en iyi egzersiz sonrasında ortaya çıkar. Aynı şekilde siyah çay da tercih edilebilir. Diyetisyenler, onun kilo kontrolünde etkili olduğunu keşfettiler.

Amerika Berkeley Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre düzenli olarak siyah çay içmek kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Ancak çayınızı 2-3 şeker ilave ederek kesinlikle içmemelisiniz. Etkisini göstermesi için siyah çay, şekersiz tüketilmeli.

Bir diğer mucize çay ise nane çayıdır. Bu çay iştahı kapatarak öğünler sırasında midenizi tıka basa doldurmanızı önleyerek kilo almanızı engellediği için diyet sırasında içilmesi en uygun çaylardan biridir. Diyet yapmak isteyenler bu çayı da aktarlarda uygun fiyata kolayca bulabilirler.

Diyet Çaylarını İçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru çayı seçtikten sonra yapılması gereken şey, onu doğru bir şekilde tüketmektir. Peki diyet çayı nasıl içilir? Dikkat edilmesi gereken nokta, diyet çaylarını düzenli kullanmaktır. Kilo vermek isteyen kişi eğer bir gün çay içer ve bir hafta boyunca içmezse, çay vücudunda hiçbir değişim yapmayacaktır. Unutulmamalıdır ki diyet çayları sihirli iksirler değildir ve etkileri aniden belirmez, düzenli kullanmak gerekir.

Bir diğer önemli nokta ise çayı tükettiğimiz saattir. Diyet çaylarını tüketmek için en iyi saatler sabah saatleridir. Sabah kahvaltıdan önce bir bardak çay sindirim sistemini de temizleyerek elinizdeki çaydan, kilo vermekten çok daha fazlasını kazanmanızı sağlar. Egzersiz yapmak da unutulmamalıdır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.