Ev Dekorunun En Özel Noktası: Zemin Uygulamaları

0 7

Günümüzde artık evlerin, ofislerin kısacası toplu yaşanan her yerin dekoru önem taşıyor fakat zemin kısmına da artık çok daha fazla değer veriliyor. Çeşitli zemin uygulamaları ile yaşadığınız, çalıştığınız alanı daha elit ve hoş göstermek tamamen sizin elinizde!

Eğer bir yerde zemin kaplama uygulaması kalitesiz bir şekilde dizayn edilmişse bu durum o yeri kötü gösterecektir. Fakat bunun tam aksine kaliteli ve yaratıcı bir zemin tasarımı uygulaması yapılmışsa oraya girdiğinizde bir ferahlık hissedersiniz.

Zemin Uygulaması Nasıl Bir Yapıda Olmalı?

Eğer yoğun bir yere yapılacaksa sağlam bir zemin yapılmalıdır, aksi halde talihsiz durumlarla karşılaşılma olasılığı artacaktır. Bunun yanısıra, balkonlar için farklı bir zemin uygulaması yapılmalıdır. Usta buna kendisi karar verecektir yapı konusunda.

Banyo için ise suya dayanıklı ve asla kaymayan zemin oluşturulmalıdır. Banyo ve tuvalette seramik fayanstan yapılmış güzel bir zemin, estetik görünüm açısından da çok iyi olacaktır.

Mozaik de bu senenin zemin yapı malzemesi trendlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Mozaik yapı çok kolay bir şekilde temizlenebilmesiyle de gönülleri fethetmiş durumda diyebiliriz. Mozaikte motif açısından da sıkıntınız olmuyor, birçok motifte mozaik desenli zemin bulabilirsiniz. Salon, mutfak ya da banyo… Özellikle de evin holü… Buralarda mükemmel sonuçlar veren mozaik ile eviniz, ofisiniz artık çok daha sade bir şıklığa sahip olacak!

Ev içi zemin uygulamalarında en çok ilgi ve beğeni toplayanlardan biri de doğal taşlardan oluşan imitasyonlar ile ortaya çıkan karolar oluyor. Bu karolar porselenden yapılıyor ve inanılmaz şık duruyor. Poselen yapının çizilmesi fazlası ile zor olduğundan sizin için güçlü bir kullanım sunar.

Granitten de asla çekinmeyin çünkü oldukça dayanıklıdır. Granit malzemeyle yapılmış bir zeminin dayanıksız olması neredeyse imkansızdır. Temizlenmesi de oldukça kolaydır, bu da fazlasıyla artı olan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Bakımı zehmetsiz olan zemin yapılarından birisi de mermer oluyor. Sene içerisinde 1 defa özel bir taş cilası ile cilalatma işlemini yaptırırsanız hiçbir sorun çıkarmayacaktır.

Siz de evinizin zemininden sıkıldıysanız ya da halı kullanmak istemiyor, evinizin zemininin daha hoş görünmesini istiyorsanız trend haline gelmiş olan bu yeni zemin uygulamalarına muhakkak bir göz atın deriz! Bu dekorasyon fikriyle birlikte eviniz eskisinden çok daha farklı ve havalı görünmüş olacak!

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.