Grunge Giyim Tarzı Hakkında Merak Edilenler

0 10

Grunge Giyim Tarzı

Geçmiş yıllarda trend olarak karşımıza çıkan ve iddialı tarzı ile dikkat çeken Grunge giyim tarzı; yeni yıl ile birlikte yeniden hayatımıza giriyor ve trendler arasındaki yerini almaya başlıyor. Eğer farklı bir stil oluşturmak ve oluşturacağınız tarzla birlikte iddialı bir duruşa kavuşmak istiyorsanız; Grunge giyim tarzı tam da size uygun bir seçenek olacaktır. Salaş bir tarz olan Grunge modası; genelde başına buyruk ve umursamaz bir tavır takınan kişilerle uyum sağlıyor.

Yeniden trend olan ve iddialı bir giyim tarzını benimseyen bayanların tercih ettiği bir giyim stili olan Grunge giyim; rahatına düşkün olan, herkesten bağımsız bir şekilde hareket eden ve salaş bir giyim arayanlar için bulunmaz bir fırsattır. Genelde yırtık pantolonlar, dağınık şekilli parçalar, ekose gömlekler; Grunge giyim stili ile birebir örtüşmektedir. Ancak Grunge tarzı elde etmek için sadece elbise ve kıyafet seçiminizi değil; aynı zamanda saç stiliniz de değiştirmeniz gerekiyor. Dalgalı ve adeta uçuşan saçlar ile katlı saç stili; bu tarza en yakın olan saç modelleri arasında yer alıyor. Klasikten spora herkes bu giyim tarzı ile istediği kombinleri kolayca oluştururken; güneş gözlüğü, şapka ve bereler de bu giyim stilinin en önemli aksesuar parçalarındandır.

Yazın Grunge Tarzı Yaratmak

Sıcak ve güneşli günlerde; yani İlkbahar-Yaz dönemi içerisinde Grunge giyim tarzını oluşturmak çok kolay olacak. Kot bir şort üzerine beyaz renkte bir tişört alıp, güneş gözlüğü takarak bu stili kolayca elde edebilirsiniz. Saçlarınızı dağınık ve dalgalı bir yapıda bıkarak da; bu stile son halini verebilirsiniz. Yırtık jean pantolonlar üzerine badi ya da tişört giyerek de yine yaz dönemine bu stili rahatlıkla elde edebilirsiniz. Güneş gözlüğü yerine şapka takarak bu tarza aksesuar alanında da uyum sağlayabilirsiniz.

Kışın Nasıl Grunge Olunur?

Sonbahar-Kış aylarında Grunge giyim tarzı oluşturmak için berelerden yardım alabilirsiniz. Özellikle rüzgarlı ve yağışlı günlerde bereyi hem koruma amaçlı, hem de bu stilin önemli bir aksesuar parçası olarak tercih etmek yararınıza olacaktır. Sonbaharda mevsimsel olarak takacağınız siyah deri ceket ve altına giyeceğiniz yırtık kot ile bu tarzı yakalarken; kışın desenli kazakları, bluzları ve mini şort ya da etek altına giyeceğiniz siyah çorapları kullanabilirsiniz. Dizüstü bir çizme modeli ve bere ile de son noktayı koymuş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.