Hediye Gül Demeti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0 17

Bayanlarımız bir çiçek ise onlara verilebilecek en güzel hediye de bir çiçektir. Erkekler her zaman daha büyük, maddi açıdan daha yüksek hediyelere yönelse de bir bayanın gönlünü sadece bir gül demeti ile de alabilirsiniz. Çiçeğinizi alırken bazı dikkat etmeniz gereken noktalar da bulunuyor.

Gül demetiniz tek sayıdan oluşmalı!

Öncelikle gül demetiniz tek sayıda olmalıdır. Bu karşınızdaki kişinin sadece sizin için olduğunu ve gönlünüzde yatan tek kişi olduğunu gösterir. Notunuzda da neden tek sayıda aldığınızı anlatan kısa bir cümle yazarsanız karşınızdakinin de neden hoşuna gitmesin ki.

Güllerin rengini seçerken nelere dikkat etmeliyim?

İlk adımı başarıyla tamamladık, artık güllerinizi hangi renkte seçeceğinizi düşünebilirsiniz. Her bir gül renginin farklı anlamları olduğunu unutmayın. Karşınızda bu tarz konulara dikkat eden bir sevgiliniz varsa ona sarı gül göndereyim demeyin, arkadaş arasında dostluğunuzun uzun olmasını istediğiniz anlamına gelse de, sevgilinize gönderdiğinizde kıskançlık anlamına gelebiliyor. Şimdi rengârenk güller dünyasının anlamlarına bakalım:

Kırmızı Gül: Tutkulu bir aşkın ve romantizmin simgesi olan kırmızı gül her ne şekilde sunarsanız sunun her zaman asil durur. Bu yüzdendir ki en çok tercih edilen renk oluyor.

Beyaz Gül: Beyaz rengi gerçek hayatta nasıl masumiyeti, temizliği ve saflığı ifade ediyorsa güllerde de aynı anlamı taşır. Eğer karşınızdaki kişiyi bu sebeplerden dolayı seviyorsanız beyaz bir gül demeti ona çok yakışacaktır.

Sarı Gül: Bu renk gönderdiğiniz kişiye göre farklı anlamlar taşıyor. Sarı gülü arkadaşınıza, yakın çevrenize gönderdiğinizde dostluğumuzun daim olmasını istiyorum anlamını iletebilirsiniz. Fakat dikkatli olun sevgilinize gönderdiğinizde kıskançlık anlamı taşıyor.

Pembe Gül: Şirin mi şirin, tatlı mı tatlı bir ilişkiniz varsa ona oldukça sempatik görünen pembe güller yollayabilirsiniz.

Mavi Gül: Dünya üzerinde oldukça ender yetişen mavi gül hem onun eşsiz olduğunu hem de ilahi aşkı temsil ediyor. Mavi gülün akılda kalıcılığı da diğer renklere göre çok daha fazla olur.

Turuncu Gül: Fazla rastlanılmayan bir renk olsa da turuncunun her zaman farklı bir havası vardır. Karşınızdakine beni büyülüyorsun mesajı verir.

Siz de sevgilinize kalbinizdeki tek kişi olduğunu göstermek istiyorsanız ona bir gül demeti yollayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.