İlkbahar – Yaz Döneminde Hangi Renkler Trend Olacak

0 3

İlkbahar – Yaz modası gerçekleştirilen moda haftaları ile belli olurken; yeni sezonun trend renkleri de açığa çıktı. Yaz moda renkleri içerisinde yer alan mavi, turuncu, kırmızı, sarı renkleri yeni sezonda cıvıl cıvıl kombinlerin bizi beklediğinin habercisi oluyor. Şimdi önümüzdeki sezonum trend renklerine hep birlikte göz atalım.

Mavinin Farklı Tonları

İlkbahar-Yaz moda renkleri içerisinde yer alan mavi; farklı tonları ile dikkat çekiyor. Mavinin denim, Aqua ve koyu tonları yeni sezonun en moda renkleri arasında. Yaz moda renkleri Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirlenirken, yapılan araştırmalarda mavinin daha fazla ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Niagara Denim Mavi

Mavinin rahatlatıcı ve soft tonlarından olan denim mavi; özellikle Carolina Herrera tarafından elbiselerde sıkça tercih edilmiş durumda. Aynı zamanda Armani, Dkny, Altuzarra gibi pek çok marka da gerek gece elbiselerinde, gerek ipek kumaşlarında, gerek gömleklerinde bu renge yer veriyor.

Daha Canlı Bir Mavi Tonu

Denim mavinin aksine daha canlı ve belirgin bir şekilde karşımıza çıkan mavinin bu tonunun, laciverde yakın olduğunu söylesek yanlış olmaz herhalde. Daha çok kendisine güvenen ve emin adımlarla ilerlemek isteyen kadınlar bu tonu tercih edecekler.

Aqua Mavi

Mavinin en açık tonu olarak Aqua maviyi söyleyebiliriz. Hatta turkuaza da kaçan bir yapısı var. Romantik ve egzotik bir hava ile yaza merhaba demek istiyorsanız; mavinin bu tonu tam da size göre. İlkbahar-Yaz modası içerisinde yer alan bu rengi, plaj kıyafetlerinde çokça göreceğiz.

İç Isıtan Çuha Çiçeği Sarısı

Geçtiğimiz İlkbahar-Yaz sezonunda sarının hardal tonu trend olurken; bu kez daha iç ısıtıcı bir ton moda renkleri arasında bulunuyor. Çuha çiçeği sarısı olarak bilinen ve daha sıcak bir ton olan sarının bu tonu; yazın o dinamik ve enerjik havasını üzerinde taşıma fırsatını bayanların ayağına kadar getiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.