Kadınların Baş Tacı Edilmesi Gerekliliği

0 26

Kadın demek var oluşun temel sebebi ve nesillerin sürdürülmesinde en özel etken demektir. Kadınlar bir toplumu, insanlığı ve hatta dünyayı değiştiren varlıklardır. Annelik gibi kutsal bir durumu yaşayan, yaşatan ve bu özelliğinin yanında gücü ile de dünyayı sırtında taşıyan da yine kadındır.

Her Kadın Özeldir

Günümüzde kadına verilen önem her geçen gün azalmakla birlikte şiddet ve tacizin de arttığına şahit olmaktayız. Oysaki her kadın özeldir. Bir kadın yaradılış itibariyle birçok sorumluluğu üzerine alarak uygular ve her daim güçlü kalmasını bilir. Kadınlar dünyaya canlı getirmekle kalmaz. Onu büyütür, öğretir ve kişilik kazandırır. Nasıl ki toprağa nasıl bakarsanız toprak da size öyle verim verir. Kadınlar da öyledir. Bir kadına baş tacı olduğunu hissettirirseniz kadın da size ne kadar güçlü olduğunu ispatlayacaktır. Her kadına özel olduğunu bilerek yaklaşılır ise de bugün yaşananlar gibi taciz, tecavüz ve bir takım yargılamalar da yapılmayacaktır.

En Önemli Kural Saygı

Aslında kadınlar sevilmekten ziyade önce saygı hak eder. Üstünlüğü ise içgüdüsel olarak birden fazla görevi üstlenerek bu görevi de kendinden sonraki nesillere aktarmasıdır. Kadına saygının olduğu bir toplumda sağlıklı nesillerin yetişmesi de inkar edilmesi mümkün olmayan bir sonuca doğru götürecektir. Bu durumda kadın her şeyden önce saygıyı sonra da başta taç olmayı hak eder.

Bir Kadın Dünyayı Değiştirir

Geçmişten günümüze kadar yüzlerce devlet ve ülke kurulmuştur. Fethedenler hükümdar da olsa asıl fatih kadınlardır. Çünkü onları bu bilinçle yetiştiren bir anne ve onlara o desteği veren de bir eştir. Kadınların gizli kahraman olduğu unutulmadığı her toplumda ise hakim olma süresi daha uzun olmuştur. Kadınları sınıflandırmak ve onlara bir takım sıfatlar kondurmak yetersiz olacaktır. Bu yüzden kadınlar her şeydir. Kadına gerekli önem ve değerin gösterildiği takdirde bilinçli bir dünyada yaşayacağımız da aşikardır.

Çünkü her kadın bir anne adayıdır ve her insanın bir annesi vardır. Bu anlamda kadınlara savunmasız yaklaşmak yerine her şeyi yapabilecek güçte olduklarına inanarak yaklaşmak daha adil olacaktır. Unutulmamalıdır ki her kadın var olduğu sürece baş tacıdır .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.