Kim Kardashian Örgüsü Nasıl Yapılır

0 13

Kim Kardashian Amerikan asıllı bir magazin yıldızıdır. İnstagram ‘da 152 milyon takipçisi vardır ve brüt sermayesi 370 milyon dolar civarıdır.

Kim Kardashian Kimdir?

21 Ekim 1980 yılında doğan, 39 yaşında ve 1,59 boyunda olan Kimberly Noel Kardashian West, bilinen adı ile Kim Kardashian baba tarafından Ermeni, anne tarafından Hollandalı olan Amerikan bir model ve magazin yıldızıdır. Sosyal hayatıyla ön plana çıkan Kim Kardashian ‘ın Kourtney, Khloé, Kylie Kendall ve Rob adlarında beş kardeşi bulunmaktadır.

Kim Kardashian ilk evliliğini 2000-2004 yılları arasında Damon Thomas ile ikinci evliliğini 2011 yılında kısa bir süreliğine Kris Humphries ile ve üçüncü ve şimdilik son evliliğini ise 2014 yılında rap şarkıcısı Kanye West ile yapmış, devamında ise West soy ismini kendi adına eklemiştir. Kardashian ‘ın North, Saint, Chicago ve Psalm adlarında iki kız, iki de erkek çocuğu vardır, bunlardan Chicago ve Psalm’ı ise taşıyıcı anne yardımı ile dünyaya getirmiştir.

Kim Kardashian ‘ın İş Hayatı

Kim Kardashian her ne kadar sosyal hayatı ve E! adlı kanalda yayınlanmakta olan Keeping Up With The Kardashians adlı televizyon şovuyla bilinse de kendisi bunlardan önce 2004 yılında yıldızlar için stilistlik yapıyordu, önceleri R&B şarkıcısı Brandy’nin kişisel alış veriş asistanıyken sonradan Paris Hilton ve Lindsay Lohan gibi daha popüler isimler tarafından işe alındı. İlerideki yıllarda adı skandallarla anılan Kardashian ‘ın bildiğimiz haliyle tanınması 2007 yılında Keeping Up With The Kardashians dizisi yayınlanmaya başlayınca gerçekleşti.

Kim Kardashian Neden Bir Stil İkonu Olarak Görülüyor?

Kim Kardashian 2004 yılından beri sektörde adının bilinmesinin de verdiği bir etki dolayısıyla oldukça geniş bir hayran kitlesine sahiptir ve hayranları içinde Ariana Grande gibi ünlü isimler de bulunmaktadır.

Hem kendi hayran kitlesi hem de ona hayran olan diğer ünlü isimlerin hayran kitleleri Kim Kardashian ‘ın giydiklerini, yaptıklarını ve diyetini hem sosyal medya hem de televizyon dizisi sayesinde yakından takip edip kendi hayatlarında da aşağı yukarı aynı tarz davranışlarda bulunup benzer kıyafetler giydikleri için Kim Kardashian ister istemez kendisinin odak noktası olduğu pek çok furyaya imza atıyor, bunlarda biri de gün geçtikçe popülerleşen ve hatta artık Kim Kardashian örgüsü olarak da anılmaya başlayan boksör örgüsü adındaki modeldir. Peki, bu örgü nasıl mı elde edilir?

Kim Kardashian ‘ın Boksör Örgüsünün Yapılışı

Kim Kardashian örgüsü olarak da bilinen boksör örgüsü aşağıdaki adımları izleyerek yapılır:

1-Alından başlayarak saçın ortasından enseye kadar keskin ve düzgün görünümlü bir şekilde saç ikiye ayrılır.

2- Tutamlardan biri Fransız örgüsü şeklinde örülmeye başlanır. Bunu yapmak için alına yakın bir noktadan başlanarak saç tutamı üç parçaya ayrılır ve olabildiğince sıkı bir şekilde örülür.

3-Alınan her tutama biraz daha saç ekleme koşuluyla örgü ense köküne kadar devam ettirilir.

4- Ense kökünden sonrası norma örgü şeklinde örülür ve örgü bitirilerek saç tokası takılır.

5- Aynı adımlar saçın diğer yarısına da uygulanarak iki adet örgü elde edilir ve böylece saç “Kim Kardashian Örgüsü” görünümüne kavuşur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.