Kırmızı Rengin Altına Ne Giyilir

0 11

Kırmızının asaleti, çekiciliği ve tutkusu bilinen bir gerçek. Peki, hem giyimde hem de makyaj da çokça tercih edilen kırmızıyı nasıl kullanacağız?

1.Kırmızı-Siyah

 Moda olan “Giyimde sadece bir şeyi patlat” kuramı kırmızıda çok fazla geçerli. Kırmızı ve siyah çok yakın bağları olan ve birbirlerine çok yakışan iki renk. Kırmızının altına siyah kullandığınızda hem alt bölgedeki varsa eğer kusurları gizler hem de kırmızıyı daha da ortaya çıkarır. Siyahın asaleti kırmızı ile birleşince iyi bir görünüm yakalar. Kırmızı triko boğazlı bir kazağın altına deri siyah bir pantolon sizi şık gösterecek tarzdan sadece biridir.

2.Kırmızı-Beyaz

Bunun yanında beyazın da kırmızı ile çok yakışan bir uyumu vardı. Fakat beyaz oldukça tehlikeli bir renktir. Alt tarafında fazlalık olan kadın veya adamların beyazdan olabildiğince kaçınmalıdır. Beyaz da aynı siyah gibi kırmızı rengini ortaya çıkaracaktır. Beyazın içine bej renkleri vb. de girebilir. Bunlar da açık renkler olduğu için kırmızıya yakışacaktır. Kırmızı bir kısa tişört altına yüksek bel İspanyol paça beyaz pantolon tercih edilebilir.

3.Monokrom Kırmızı

Baştan aşağı kırmızı. Bir monokrom görünüşün en önemli özelliği farklı dokuların bir arada kullanılmasıdır. Yün kırmızı bir kazak, kırmızı midi boy bir etek ve uzun deri topuklu kırmızı çizmeler sizi daha şık ve zengin gösterecektir.

4.Kontrast renkler

Siyahın kontrast rengi beyaz olduğu gibi, kırmızının kontrast rengi de yeşildir. Kırmızının koyu bir tonu olan triko bir bluz ile koyu yeşil midi pileli bir eteği tercih edebilirsiniz. Kontrast renkler her zaman kombini zengin gösterir.

5.Denim ve kırmızı

Denim pantolonlar ve kırmızı üstler birbirlerini tamamlayıcı parçalar. Özellikle denim on denim uyumun da içinize giyeceğiniz kırmızı bütün dengeleri değiştirecek ve daha iyi bir görünüm sağlayacak. Bol bir kot pantolon ve aynı renkte renginde bir ceket giyebilir içine de kırmızı bir tişört ya da boğazlı triko tercih edebilirsiniz.

6.Kırmızı Tek Parça Kıyafetler

Tulumlar ve elbiseler. Tek bir kırmızıdan oluşan bu kıyafetlerde yapmak gereken şey aksesuarlarda yapılacak olan sadelik. Ayakkabı ve çantada daha ten rengi veya siyah renkleri tercih etmek gerekir. Diğer türlüsü sizi rüküş gösterir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.