Kış Ayında Tercih Edilen Kıyafetler

0 8

Kış Mevsiminin Soğuk Havalarında Tercih Etmemeniz Gereken Kıyafetler

Kış mevsiminde elbette hoş bir tarz oluşturmayı herkes çok ister. Fakat Kış mevsiminde giyilmemesi gereken bazı parçalar var. Bu yazıda sizlere bu parçalardan söz etmek istedik.

Spor Ayakkabılar

Spor ayakkabılar elbette çok güzel bir görünüm sağlıyorlar fakat sadece yaz ve ilkbahar mevsiminde kullanışlı oluyorlar bu sebeple Kış mevsiminde ayağımızı soğuk havadan koruyabilen ayakkabılar giymeliyiz. Çünkü her hastalık ayaktan kapılmaktadır.

Sivri Topuklu Ayakkabılar

Kış mevsiminde giyilmemesi gereken parçalardan bir diğeri de sivri topuklu ayakkabılar oluyor. Kar yağışı sebebiyle yerler kayıyor olabilir ya da yağmur yağmış olabilir. Kötü kazaların içerisine düşmemek istiyorsanız eğer, sivri topuklu ayakkabıları giymemelisiniz.

Pastel Tonlar

Kış mevsimine daha çok nude ya da koyu tonlar gidiyor. Pastel tonlar yaz mevsimine daha çok uygun gibi. Kaban, pantolon seçimlerinizde kış mevsiminde pastel renklerden uzak durmalısınız. Sebebi ise bu senenin moda renklerinin nude ve koyu tonlar olması ile alakalı oluyor.

İnce Gömlekler

Tiril tiril, incecik gömlekler Kış mevsiminde dolaba kaldırılmalı. Kış soğuğunda bu tarz gömlekleri kombinlerinizde kullanırsanız hastalanırsınız. İnce ve havalı olan bu gömlekler asla ısıtmadığı için hasta olursunuz. Bunun yerine kalın, pamuklu ve oduncu gömleklerini kombinlerinize eklemeyi tercih etmelisiniz.

Şalvar Pantolonlar

Sanıyoruz dünyanın en rahat moda parçalarından birisi şalvar yapılı olan pantolonlar… Evet çok rahat oldukları aşikar ve herkes tarafından da biliniyor fakat Kış mevsimi için fazlası ile yanlış bir pantolon seçimi diyebiliriz. Sebebi ise zaten belli, soğuk havalarda bol bir pantolon giymeniz tüm soğuğu bizzat yakından hissetmeniz anlamına geliyor. Bu havalarda titrememek için şalvar pantolonları hızlı bir şekilde dolaba kaldırmalısınız.

Fazla Takı Takmak

Fazla takı takmak da kış mevsiminde iyi bir fikir olmayabilir. Atkı kullanırken kolyeleriniz size sorun çıkarabilir. Eldiven kullanırken yüzükleriniz sizi fazlasıyla zorlayabilir. Bu sebeple fazla takı takılmamalı, az ve öz miktarda takı kullanımı olmalıdır. Emin olun çok daha fazla şık görünmüş olacaksınız.

Siz de bu tüyolara uyarak kış mevsiminde çok daha abartısız ve şık olabilirsiniz, şimdiden herkese iyi ve keyifli kombinlemeler dileriz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.