Kış Mevsiminde Parlayan Cilde Hangi Besinler İyi Gelir?

0 8

Birçoğumuz Kış mevsiminde parlayan cilt sorunu ile mücadele etmeye çalışırız ve bu durumu nasıl çözeceğimizi bilemeyiz. Bu yazıda Kış mevsiminde cildinizin mat olması asla parlamaması için hangi besinleri tüketmeniz gerektiğinden söz ettik.

Kış mevsimindeki soğuk hava cildi çok zorlayarak kötü durumlara sebep olabiliyor. Bu nedenle bu konuya yer vermek istedik hazır kış mevsimi de iyiden iyiye gelmişken…

Tatlı Patates

Listemizin ilk sırasında tatlı patates var! İçerdiği bol A vitamini ile cilt sorunlarını azaltan ve engelleyen tatlı patates her daim tüketilmesi gereken kış mevsimi besinleri arasında yer alıyor. Soğuk havanın cildinize verdiği zarardan sizi en iyi koruyacak besin kaynaklarından birisi tatlı patatestir. Antioksidan C vitamini de içeren bu besine kesinlikle mutfağınızda yer verin.

Kıvırcık Lahana (Kale)

Listemizin ikinci sırasında ise bir sürpriz var. Kale olarak da bilinen Kıvırcık Lahana, Karadeniz’de yetişmesi ile biliniyor ve tanınıyor. Bağışıklığı arttırmaya yardımcı olan kıvırcık lahana, C vitamini açısından da zengin olan bir besin kaynağı aynı zamanda. Kolajen üretimi konusunda da gayet iyi olduğu görülmüştür. K vitamini de içerir, bu nedenle de bağışıklığı bir üst seviyeye kadar güçlendirmesi ile de herkes tarafından bilinmektedir.

Kabak Çekirdeği

Lezzeti ile gönüllerde taht kuran kabak çekirdeği cilde de iyi geliyor. Cildi düzenli olarak besler, gerekli protein ve yağları cilt için sağlar. Çinko ve mineral bakımından da fazlası ile zengin bir besin kaynağıdır. A vitaminini yüksek oranda destekleyen çinko, cilt için aşırı derecede önemli olmaktadır.

Avokado

Birçok yağ ve mineralle donatılmış olan avokado ise cildi büyük ölçüde besleyen bir besindir. Nemlendirici özelliği ile de bilinen bu besin, düzenli olarak tüketildiğinde cilde yüksek oranda iyi gelecektir. Bu özelliğini bilmeyenler sanıyoruz artık avokadoyu daha sık tüketmeye başlayacaktır.

Yeşil Çay

Her derde deva yeşil çay! Cildi besliyor, antioksidanlarıyla cilde iyi geliyor, cildiniz hasarlıysa ona da iyi geliyor. Cildinizi yenileyip tazeliyor. Metabolizmayı hızlandırması ile de bilinen yeşil çay, kilo vermek için de ideal bir seçenek oluyor. Hem cildiniz güzelleşsin hem de yağ yakımını gerçekleştirin. Bir taşla iki kuş!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.