Kışın Ortasında İlkbahar Hissi Yaşatacak 7 Fikir

0 11

Kış mevsimini elbette çok seviyoruz fakat İlkbahar mevsiminin tazeliğini de bir türlü es geçemiyoruz. Kış mevsiminin ortasında evinizin içerisinde İlkbahar tazeliği ve ferahlığını istemez miydiniz? İstediğinizi duyar gibiyiz… Haydi gelin, evinizde kışın ortasında ilkbahar hissi yaşatacak 10 fikre daha yakından bakalım…

  • Duvar Boyama

Eski renginden sıkıldığınız duvarlarınızı daha açık ve ferah tonlara boyayabilirsiniz. Fresh bir hava katacak olan bu yeni duvar rengi ile eviniz çok daha havalı görünecek.

  • Tablolar Hayat Kurtarır

Yağlı boyasından kanvas tablosuna kadar renk renk, desen desen ve çeşit çeşit tablo ile evinizi renklendirebilir, bahar tazeliğini evinizin içerisine yeşil tonları ve mavi tonlarıyla daha rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.

  • Ev Tekstil Ürünleri

Birçok yerde rahatlıkla bulabileceğiniz cıvıl cıvıl desenlerden oluşan yastık ve minderleri ev dekorasyonunuzun bahar havasında kullanabilirsiniz. Tiril tiril battaniyeler ve rengarenk mumlarla da kendinize ve ailenize şık bir köşe oluşturabilir, kışı selamlarken ilkbahara göz kırpabilirsiniz!

  • Yer Değiştirmece

Değişiklik iyidir! Evinizdeki eşyaların yerlerini değiştirin. Koltuklarınızı daha çok ışık alan bir yere koymayı deneyin, rengarenk örtülerle koltukları ve kanepeleri kaplayın. Kış grisinden uzaklaşıp cıvıl cıvıl bir dünyaya kapı açın!

  • Aksesuar Kullanımı

Taze çiçekler ya da gerçeğine çok yakın yapay çiçeklerle minimal bir dizayn yapabilirsiniz. Bu şekilde de baharın taze nefesi evinizde hissedilebilir.

Hem de çiçekler doğal ve hoş kokularını evinizin içine bırakmış olur. Bunun yanısıra başka dekorasyon aksesuarlarını da evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karmaşa yaratmamaya özen gösterin, karışık bir görüntü evinizi ilgi çekici göstermeyecektir. Aynı zamanda konforlu da olmayacaktır diyebiliriz.

  • Halılarınıza Renk Katın

Kış mevsiminde halıları kaldırıp kilim sermek elbette olacak iş değil. Fakat daha renkli ve sevimli halılarla evinizi donatmak hiç de zor değil aslında. Daha pastel renk skalası tonlarındaki halıları evinizin dekorasyonunda kullanırsanız bahar sıcacık evinize hiç de uzakta değil!

  • Kendin Yap

Do it yourself olarak da bilinen en meşhur akımlardan birisi olan DIY, yani kendin yap etkinliği eviniz için en önemli şeylerden biri oluyor aslında. Birçok DIY videosu izleyerek evinizin bahar dekorasyonu için yeni fikirler de edinebilirsiniz. Hem bu şekilde eviniz çok daha doğal gözükmüş olacak. Size de bu bahar şıklığının keyfini sürmek ve sevdiklerinizle bu ferah ortamda keyifli vakit geçirmek kalmış olacak!

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.