Konyada Erkeklere Yönelik Alışveriş Mağazaları

0 12

Günümüzde erkeklerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için belli başlı alışveriş mağazaları bulunmaktadır. Erkeklerin de kadınlar gibi giyim, kişisel bakım vb. ihtiyaçları vardır. Bu hususta Konya’da erkekler için birçok alışveriş mağazası da mevcuttur. Bu mağazalar erkeklerin tarzına göre çeşitlilik göstermekle beraber Konya’daki konumuna göre de farklılık gösterebilir. Nitekim dağılımı da bu yöndedir.

Mevcut Mağazalar

Öncelikle Konya’nın bütün ilçelerini düşündüğümüzde her ilçesinde ulaşmak istediğimiz tarzdaki ürünleri bulmamız çok zor olmamakla birlikte zordur. Bununla beraber Konya’nın merkezini ele alırsak her erkeğin bulmak istediği ürüne rahatlıkla ulaşabileceğini söylesek doğru olur. Ancak bu durum civar ilçelerin uzaklık ve gelişmişlik derecesiyle doğru orantılıdır. Mesela bu duruma giyimden bir örnek verecek olursak Konya’nın merkezinde erkek arkadaşların spor giyim ve ucuz yollu ürünler için alışveriş yapabileceği birçok yer mevcuttur.

Zira kaliteli ürün bulmak isteyen erkek arkadaşlar için ise yine merkezde real, kule site gibi büyük alışveriş merkezlerinde kaliteli ürünler satan Beymen, Uspa ve Kiğılı gibi mağazalar bulunmaktadır. Hatta bu erkeklerin maddi durumlarının tamamına kafi gelecek kadar çeşitlilik göstermektedir. Diğer taraftan civar ilçeleri inceleyecek olursak erkeklerin spor giyimleri ve klasik giyimleri için ayrı ayrı satış yapan yerleri bulmak zor olsa da vardır. Ancak kaliteli ürün veya her erkeğin maddi durumuna kafi gelecek derecede kaliteli ürünler satan mağazalar bulmak neredeyse imkansızdır.

Erkeklerin Tercihleri

Konya’daki erkekler kendi tarzlarına göre alışveriş yaptıkları belli başlı mağaza ve satıcıları kullanmaktadır. Yani bu alışveriş mağazaları çeşitlilik göstermez ve çoğu zaman aynıdır. Konya her erkeğin bulmak istediği kıyafet, kişisel bakım ürünü ve benzeri şeyler için yeterli stoğa sahip bir ildir. İstediği bir ürünü başka bir ilden veya yurt dışından getirtmek isteyen kesimler bu alışverişi ya fiyatı için veyahut kalitesi için yapmaktadır.

Konya’nın civar ilçesindeki insanlar ilçede bulamadıkları bir ürün olduğu zaman rahatlıkla Konya’ya gelip bulabileceklerinin farkındadırlar ve her zamanda bulurlar. Hatta zaman zaman civar illerdeki insanlar dahi Konya’daki mağazaları alışveriş için gönül rahatlığıyla tercih etmektedir ve bunu sık sık yapmakla beraber memnuniyetlerini dile getirirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.