Nişan Hazırlıkları İçin Yapılması Gerekenler

0 36

Nişan günü yaklaşırken her şeyi detaylı ve eksiksiz bir şekilde yapmak istiyor olabilirsiniz. Heyecanınız giderek artıyorsa ve telaşa kapılmaya başladıysanız bir liste yapmanızı tavsiye ediyorum. Böylece hem neler yapmanız gerektiğini rahatça görebilecek, hem de işlerinizi daha kısa sürede daha planlı bir şekilde halledeceksiniz. İşte nişan hazırlıkları nasıl yapılır cevapları;

Nişan Hazırlıkları İçin Yapılması Gerekenler

Yapılacak şeylerin ilk başında davetli sayısını belirlemek olmalı. Kişi sayısını belirledikten sonra mekan seçimi de daha kolay olacaktır. Mekan seçmeden önce nasıl bir konsept istediğinizi belirleyebilirsiniz, böylece konsepte uymayan mekanları eleyerek daha kısa sürede mekan seçimi de yapabilirsiniz. Ayrıca nişanı yemekli yapmak da bir seçenek olabilir. Mekan seçimi bittikten sonra davetiye seçimini yapıp işin bir kısmını bitirmiş olacaksınız. Nişanınızı evde yapmak istiyorsanız catering şirketleri ile anlaşıp harika sunumlarla gecenizi daha da özel kılabilirsiniz.

Nişan Alışverişinde Neler Alınmalı?

Mekan seçimi ve davetiye işlerini de bitirdikten sonra alışveriş kısmına geçebilirsiniz.

Nişan Tepsisi: Kişisel zevklerinize göre alabileceğiniz birçok nişan tepsisi bulunmakta. Hatta isterseniz kendi tasarımınız olan özel bir tepsi de yaptırabilirsiniz. Eğer bir tepsi almak istemiyorsanız söz günü kullandığınız tepsiyi de kullanabilirsiniz.

Nişan Makası: Nişan tepsisinde olduğu gibi, ister hazır olarak alabileceğiniz isterseniz de özel yaptırabileceğiniz birçok seçenek mevcut. Nişan tepsisiyle uyumlu bir tane seçerseniz daha şık bir görüntü elde edeceksiniz.

Nişan Takıları: Genellikle damada saat, geline de bir bilezik ya da takı seti tercih edilir. Bütçenize ve zevkinize en uygun takıları seçebilirsiniz.

Nişan Pastası: Birden fazla seçenek olduğunu için pastayı son ana bırakmamalısınız. Aksi taktirde kendinizi strese sokup aksiliklere sebep olabilirsiniz. İster sade, ister temalı, ister baskılı, isterseniz de gösterişli pastalardan birini seçebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.