Saçları Kıvırcık ve Dalgalı Yapma Yöntemleri

0 2

Saçları Kıvırcık ya da Dalgalı Yapma Yöntemleri

Saç ile alakalı güzel ve ilgi çekici bir konu ile karşınızdayız bugün de… Kıvır kıvır harika saçlar, evet yanlış duymadınız… Ahenkle dans eden mükemmel kusursuzlukta olan kıvırcık saçlar… Hollywood dalgası saçlar… Hepsi de dönemin en popüler saç trendleri. Siz de bu yazıdaki yöntemlerle doğuştan kıvırcık ya da dalgalı saçlıymışsınız gibi bir görünüme kavuşabilirsiniz! Herkes kıvırcık ya da dalgalı saçlarla doğmayabiliyor. Arada saçlarını kıvırcık ya da dalgalı görmek isteyen düz saçlı kadınlar bu yazıya! Şimdi size birçok yöntem sunacağız saçlarınızı kıvırcık ya da dalgalı yapabilmeniz adına…

  • Hemen bukle belirginleştirici bir ürün edinin. Duştan çıktığınızda bu ürünü uygulayın. Sonuçları göreceksiniz.
  • Fön makinesinin ucunda bulunan büyük bir kısım oluyor. O kısımla saçınızı kurutun. Saçlarınızın nasıl dalgalandığına hayretler içerisinde şahit olacak ve çok mutlu olacaksınız.
  • .. Evet yanlış duymadınız. Pipetlerle saçınızı bigudi gibi sarar bağlarsanız saçlarınız minik minik kıvırcıklar halinde dalgalanmaya başlayacak. Ne kadar da tatlı bir görüntü!
  • Ve bigudiler… Bigudiler ile saçınızı yapıp uyuduğunuzda sabah kıvırcık bir şekilde uyanabilirsiniz!
  • Saçlarınızı parçalara ayırıp örün ve uykuya dalın. Sabah uyanıp örgüleri açmaya başladığınızda kıvırcık saçlarınıza bir selam çakmayı da unutmayın!
  • Ve maşalar… Evet maşalar. Kalın uçlu olan maşalarla kalın dalgalar, ince uçlu maşalar ile de kıvırcık saçlara sahip olabilirsin.
  • Bitmedi! Düzleştirici ile de saçını dalgalı bir forma sokabilirsin. Bunun için saçını maşaya dolar gibi düzleştiriciye dolamalısın. Sonrasında zaten saçların ahenkle dalgalanıp kıvrılıyor olacak! Fakat şunu da unutmamak gerekir ki saçınıza ısı uygulamadan evvel muhakkak yardımcı bir saç ürünü kullanmalısınız. Zira saç, ısıya dayanıklı olan bir şey değildir.

Saç bakımınızı asla ne olursa olsun aksatmamaya özen gösterin. Aksi takdirde yağlanma sorunu, kepek sorunu gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Perma gibi yöntemlerle saçlarınızı kıvırcık yaptırmayın. Bu tarz şeyler herkes üzerinde aynı etkiyi göstermeyebiliyor. Bu nedenle dikkatli olmanızda her daim fayda var. Saçlarınızı sevdiğinizi biliyoruz, tavsiyelerimiz saçlarınızın daha da sağlıklı olması açısından önemli. Saçlarınız her zaman değerli!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.