Sağlıklı Bir Cilde Kavuşmak İçin 5 İpucu

0 8

Herkes tertemiz ve sağlıklı bir cildin hayalini kurar. Aslında bu durum sanıldığı kadar zor gerçekleşen bir şey değildir. Gerekli kurallara uyduğunuz takdirde sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşmanız mümkün olmaktadır. Haydi gelin bu yöntemlerin 5 tanesine beraber bakalım.

  • Cilt Asla Susuz Kalmamalı

Su içmek cildiniz için yapabileceğiniz en kolay ve en önemli şeydir diyebiliriz. Su içmeyen birinin cildi güçsüz ve mat olacaktır. Sivilce gibi cilt problemleri ile sık karşılaşmamak için de su içmek gerekli bir durumdur. Sağlığınız için her zaman su tüketmelisiniz. Günde 10 bardak su hayat kurtarırken cildinizi de kurtaracaktır. Su içerseniz çatlak gibi rahatsız edici durumlarla karşılaşma riskiniz de azalmış olur.

  • Beslenme Alışkanlıklarınızı Tekrar Gözden Geçirin

Sağlıksız beslenen kişilerin cilt problemi yaşama olasılığı kesindir. Yağlı, kanserojen madde içeren, GDO’lu yiyecekler cildinizde çeşitli problemlere sebep olacaktır. Fast food tüketimi de cildi bozan en önemli faktörler arasında yer almaktadır. Bu sebeple iyi bir cilt için bazı yiyeceklerle vedalaşmalısınız. Aksi takdirde kötü durumlarla karşılaşabilirsiniz.

  • Günde 7 – 8 Saat Uyumanız Gerek

Kişi düzensiz uyuyorsa bu durum da cildi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde bozabilir. Sebebi ise bazı hücrelerin yetersiz dinleniyor olmasından kaynaklanıyor. Minik sivilceler bile iz bırakıyorsa uyku düzeninizi bir gözden geçirin deriz.

  • Cilt Günde 2 Defa Temizlenmeli

Cilt asla hiçbir zaman kendi haline bırakılmamalıdır. Düzenli bir şekilde temizlenmelidir. Sabah ve akşam olmak üzere 2 defa temizlenen bir cilt sağlıklı görünüme kavuşacaktır. Cilt tipinize göre bir bakım ürünü edinmeli ve düzenli olarak bu ürünü kullanmalısınız. Öncesinde cilt testi yaptırmanız da tavsiye edilir.

  • Temiz Bir Cildin En Önemli Ögesi: Nemlendirici

Nemlendirici kullanmaya her zaman özen göstermelisiniz. Üşenip ertelediğiniz an cildinizde bozulmalar yaşanmaya başlayacaktır. Fakat şöyle bir nokta da var ki cildinize göre bir nemlendirici seçmelisiniz. Cildi yağlı olan bir kişi yağ barındıran bir nemlendirici kullanırsa cildini mahvedebilir. Bu sebeple bilinçli hareket etmek çok önemli olmaktadır. Kötü sonuçlarla karşılaşmamak için bir uzmandan yardım almayı ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan cilt sorunları ile de karşılaşabilirsiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.