Sevgiliyle Yapılması Gerekenler

0 10

Sevgili kavramı genelde gençlerin aşk üzerine kurulu ilişkileridir. İleri ki safhalarda sevgililik evliliğe dönüşebilmektedir. Bu süreçte karşılıklı, hoşgörü ve anlayış olduğunda iletişim daha doğru ilerleyebilmektedir.

Sevgiliyle nasıl konuşulacağı, nasıl davranılacağı ve neler yapılır sorusuna cevaplar hemen hemen herkesin aklına gelebilmektedir. Yapılacak aktiviteler genelde bulunan şehire göre değişiklik gösterir. AVM çoğunluklu veya sahil kıyısı olan şehirlerle, bol etkinlikli ve konserlerin olduğu şehirlerarasında büyük farklar meydana gelir.

Sevgiliyle Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Sevgiliyle yapılabilecek aktiviteler bulunulan şehire göre değişiklik gösterebilmektedir. Bulunulan şehrin denize kıyısı var ise sevgiliyle yapılacak en güzel aktivite sahil kıyısında güneşin doğuşunu veya batışını izlemek olabilir. Bunu çok romantik bulan çiftler aşkı sahil kıyılarında doruklarda yaşayabilirler. Bunun dışında, AVM’lerde sinema oldukça tercih edilir. Gündemdeki en güzel filmi bularak sevgiliyle sinemaya ardından yemeğe gidilebilir.

Muhabbeti çok seven çiftler ise bir kafede kahve içerek muhabbetlerini doruklara taşıyabilirler.

Sevgiliyle sevilen bir ünlünün konserine gitmek veya bir tiyatroya gitmekte güzel bir etkinlik olabilir.

Eğlenceli çiftler için ise AVM oyun alanlarında bulunan oyunlar, bowling veya bilardo oynanabilir. Lunapark, go-kart gibi bol adrenalin bulunan yerlere gidip eğlenceli ve adrenalinli vakit de geçirilebilir.

Sevgiliye Nasıl Davranılır?

Sevgiliyle iyi anlaşabilmek için hoşgörülü ve anlayışlı olmak gerekir. İletişim kopukluğu ilişkilerin en büyük düşmanıdır. Birey kendi hayatını kaybetmeden, karşındakinin de hayatını zindan etmeden ilişkiye yön vermelidir. Kıskançlık, kibir, kin; ilişkiyi zedeler. Anlayışlı iki insan birbirine daha doğru bir şekilde yaklaşır. Aynı zamanda ilişkinin kurulurken temelleri atılması gerekmektedir. Bu temeller arasında en büyüğü ise; güvendir.

Bir ilişkide güven olduğu sürece tartışmalar, kıskançlıklar ve kısıtlamalar her zaman son bulur. Sevgilini istemediği durumlarda karşı taraftan anlayış gelmesi gerekir. Aynı zamanda bireylerin kendi hayatları olduğunu unutmadan davranması gerekir. Kendi arkadaşları ve çevrelerini hiç bir zaman unutmadan onlara vakit ayırmalı ve aynı zamanda arkadaş ortamlarını birleştirmeleri önerilmemektedir.

Sevgiliyle Yapılmaması Gerekenler Nelerdir?

Sevgiliyle tartışmak ilişkiyi zedeler. İlişkinin zedelenmesi iplerin gerildiği ve her an kopma tehlikesi olan bir duruma sokabilir. İplerin gerildiği durumlarda iki tarafta ilişkiden bıkabilir ve yılabilir duruma gelebilirler. İlişkiden yılmak toparlaması zor bir hale sokabilmektedir. İlişkilerde soğumak, yılma durumuyla aynı anlama gelmektedir. Karşılıklı kişiler birbirinden soğuduğu durumlarda ilişki bitebilir veya soğuk bir şekilde devam ederek aldatmaya kadar devam edebilir. Sevgililik zor bir süreç olsa da, karşılıklı iletişim ile evlilikle sonuçlanabilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.