Şık Dantelli Elbise Modelleri

0 6

Bir kadının gardırobunun olmazsa olmazı olan dantelli elbise modelleri bu sezonda da sıkça karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Özellikle romantik akşamların vazgeçilmezi olan dantelli elbiseler, kullanan kişinin tarzına göre genelde romantik bir hava katarken aynı zamanda son derece çekici görünmesini sağlıyor.

Özellikle gece kullanımlarında ön plana çıkan dantelli elbiseler, hem küçük elbiselerde hem de uzun elbise modelleri ile doğru kullanıldığında son derece başarılı olabiliyor.

Yalnız bayanların burada dikkat etmesi gereken bir konu var. Dantel, albenisi yüksek ve kendi başına çok dikkat çeken bir unsur olduğu için, çoğu zaman ilave bir aksesuar gerektirmiyor. Aşırıya kaçan abartılı takılar, dantelin cazibesini bir anda yerle bir edebilir, kafa karıştırıcı ya da basit bir görüntüye sebep olabilir. Bu yüzden bayanların dantelli elbiseleri dikkatli kullanmaları gerekir.

Siyah dantelli küçük bir elbise için minik küpeler, hafif bir göz makyajı veya sadece eye- liner ve kırmızı ruj yeterli olacaktır. Biraz daha dikkat çekmek istiyorsanız altına kırmızı süet ayakkabılar giyilebilir. Ya da daha romantik bir görünüm için buğulu göz makyajı ve dudak parlatıcısı ve de dağınık toplanmış doğal saçlar isabetli bir karardır. Dantel tek başına bir aksesuar olarak düşünülmeli ve bütün aksesuarlar gibi yerinde ve dozunda kullanılmalıdır.

2020 elbise modellerine bakıldığında birbirinden güzel dantelli elbise modelleri ile karşılaşabiliriz.

Yerlere kadar uzanan uzun kuyruklu komple dantel elbiseler birçok renk alternatifiyle karşımıza çıkıyor. Dantelin asaletini tamamen yansıtan bu modeller doğru bir fizikle kullanılıp doğru kombine edildiğinde gerçekten çok şık ve asil bir görüntü oluşturuyor.

Başka hiçbir aksesuar gerektirmeyen bu tarz elbiselerin altına dekoltesi fazla ayakkabılar tercih edilebilir ve minik küpelerle tamamlanabilir. Dantel, elbise modellerinde bütün olarak kullanılabileceği gibi, uygun kumaşlarla birlikte de kullanılabilir. Özellikle üst dekolte bölgesinde kullanılan danteller, hem ölçülü bir dekolte sağlarken hem de çok zarif bir görüntüye sebep oluyor.

Dantelli elbise modellerini tercih edenlerin dikkat etmesi gereken bir husus parlaklıktan kaçınmaları olacaktır. Yani dantel elbiseleri rugan ayakkabı ve çantalarla kombine etmek çok doğru bir seçim değildir. Bunun yerine süet ayakkabı ve çantalar daha isabetli seçim olacaktır.

Bunun yanı sıra desenli çanta modellerinden uzak durulmalı, düz renkler tercih edilmelidir. Kullanılacak saç modeline gelince, bu tarz bir elbise dağınık toplanmış doğal saçlarla ve yine doğal iri dalgalarla kullanılabilir. Abartıdan uzak, sade bir makyaj, sade bir bileklik ya da küçük taşlı küpelerle kombine edilebilir.

Hemen hemen her sezonun trendleri arasında yer alan danteller, 2020 elbise modelleri arasında da hem gece kullanılan abiye elbiselerde, hem de günlük kullanılabilen modellerde en fazla tercih edilen unsur olarak yerini korumaya devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.