Sivilce İzleri İçin İpuçları

0 8

Büyük bir çoğunluğumuz ergenlik dönemimizde ya da yetişkinlik dönemimizde sivilceler ile baş etmeye çalışmışızdır. Etmiş olsak dahi iz bırakan sivilcelerimiz de olmuştur. Bu yazımızda sivilce izleri için kolay yöntemlerle yapılacak şeylerden bahsettik.

  • Yüzünüzü Temiz Tutmalısınız

Temiz tutulmayan bir ciltte sivilce izlerinin geçtiğine asla şahit olamazsınız. Aksine sivilcelerinizde artış gözlemlersiniz. Bu sebeple her sabah ve akşam yüzünüzü yıkayıp güzelce bakımınızı yapmanız gerekiyor.

  • Elma Sirkesi Kullanın

Saf elma sirkesi sivilce lekeleri ile mücadele ediyor ve düzenli kullanımda izleri silmeye başlıyor. Bu sebeple elma sirkesine mutlaka bir şans vermelisiniz. Keskin kokusu bazı kişileri rahatsız edebilir fakat etkilerine bakıldığında gerçekten de kullanılması gereken bir ürün olduğu anlaşılıyor diyebiliriz.

  • Aloe Vera Kullanın

Evinizde aloe vera bitkisi yetiştirip içerisinden aldığınız sıvıyı sivilce izi olan bölgelere düzenli bir biçimde sürdüğünüzde siz de kısa zaman içerisinde etkileri göreceksiniz. Sivilce izlerine veda etmek hiç de zor değil.

  • Çay Ağacı Yağı Kullanın

Güvenilir bir markadan ya da daha doğal olsun diyorsanız aktardan muhakkak bir çay ağacı yağı edinmelisiniz. Sorunlu bölgeye bu yağdan uyguladığınızda çok ama çok kısa bir zaman içerisinde sivilce lekenizin iyileşmeye başladığına tanıklık edeceksiniz.

  • Su ile Asla Küsmeyin

Su her daim sizin dostunuz oluyor. Bu sebeple suya asla küsmemelisiniz. Hem düzenli olarak yüzünüzü yıkamalı hem de suyu içerek tüketmelisiniz. Bu da sinir bozucu sivilce izlerine yüksek oranda iyi gelecek olan bir yöntem olmaktadır.

  • Stresten Uzak Durun

Stresli bir yaşam sağlıksız bir cilt demektir. Siz stres yaptıkça sivilcelerinizde artış görülür. Bu sivilcelerin izleri de kolay kolay geçmez.

Pozitif olmaya ve stresinizi azaltmaya çalışın. Bakın çok daha güzel ve temiz bir cilde sahip olmuş olacaksınız. Sonuçlara inanamayacaksınız!

  • Kalitesiz Ürünler Kullanmayın

Yüzünüze hiçbir zaman adı sanı belli olmayan, bilinmeyen ürünler uygulamayın. Uygulama öncesinde muhakkak bu tarz ürünleri araştırın. Aksi takdirde dönüşü imkansız durumların ortasında kalabilirsiniz. Bu sebeple özenli bir şekilde bakım ürünlerinizi seçmelisiniz.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.