Siyah Saç Modelleri

0 4

Siyah renk saçlar uzun zamandır popülerliğini korumaya devam ediyor. Siyah saç her zaman canlı durmanızı sağlamaktadır. Bu canlı ve enerjik görünüşü sağlamakta olan siyah renk saçın güzelliğini mutlaka keşfetmelisiniz. Siyah saç her zaman en güzelidir. Tarz sahibi biri iseniz siyah saç size kesinlikle çok yakışacak. Siyah saç denildiğinde akla ilk gelen şeylerden birisi de siyah saç modelleri oluyor. Siyah saç modelleri küt kesimden uzun kesime kadar büyük bir şekilde farklılık gösterebiliyor.

Kısa Siyah Saç Modeli

Kült bir film olan Pulp Fiction’da başarılı oyuncu Uma Thurman’ın hayat verdiği Mia adlı karakterin saçlarını hatırlarsınız. Alabildiğine siyah ve küt. Siyah saç küt kesimde çok çekici duruyor. Eğer küt ya da küte yakın kısalıkta saçlara sahip biriyseniz siyah rengi bir düşünmenizi tavsiye ederiz.

Uzun Siyah Saç Modeli

Uzun siyah saç modeli ise her daim daha havalı görünmenizi sağlar. Saçınızda kırık gibi problemler varsa bunların gizlenmesi konusunda da uzun siyah saç büyük önem taşır. Koyu renk saçta kusurlar genelde görünmez. Bu sebeple de uzun saçlı kadınlar genelde siyah renk saç kullanmayı tercih ederler.

Siyah Renk Saç En Çok Kimlere Yakışır?

Siyah renk saçın kimlere yakıştığı konusunda aslında çoğu zaman net fikirler üretilmiştir. Beyaz tenli ve buğday tenli kadınlarda siyah renk saçın daha hoş durduğu gözlemlenmiş bir durum olmaktadır. Esmer tenli olan kişilerin koyu siyaha saçlarını boyatmaları daha da fazla esmer durmalarına yol açacaktır.

Siyah Renk Zor Mu Akar?

Evet siyah renk saç boyaları fazlası ile güçlü boyalar olmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı ilk önce geçici bir şekilde siyaha boyamanızı öneririz. Geçici boyalar kolay çıkan boyalar olmaktadır. Eğer sonuçtan memnun kalmazsanız kolayca çıkarırsınız saçınızdan boyayı. Fakat direkt gerçek ve kalıcı bir boya ile boyarsanız geri dönüşü oldukça zor olacaktır. Siyah renk geriye dönmek açısından dönülmesi en zor saç renkleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle de bu durum göz önünde bulundurulmalıdır ve bu duruma fazlası ile dikkat edilmelidir. Aksi takdirde saçlarınız fazlası ile yıpranacak ve ani bir şekilde tamamen kopmaya başlayacaktır. Bu da oldukça can sıkıcı bir durum olmaktadır. Bu duruma her zaman büyük ölçüde dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.