Tığ Oyası Havlu Kenarı Modelleri

0 32

Kadınların el becerilerini ortaya döktükleri konuların başında gelen oyalar; farklı modelleri ve seçenekleri ile bayanların karşısına çıkmaktadır. Her kadın kendi tarzına ve el becerisine uygun olan oya modelini tercih ederek; çeşitli eşyaların kenarlarını süslemektedir. Kadınların karşısına bu alanda tığ oyası ve iğne oyası olmak üzere farklı oya modelleri çıkmaktadır. Her kadın hangi oya çeşidini kullanmak istiyor ise; o oya çeşidi ile eşyaların kenarlarını süslemektedir.

Genelde kadınların oya yaptıkları eşyaların başında da havlular gelmektedir. Bayanlar havluların kenarlarına işleyecekleri birbirinden güzel motifler ile havluların daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadırlar. Farklı motiflerin yer aldığı bu alanda; her kadının tarzına uygun olan oya örneğini bulması kolaylaşmaktadır.

Genelde tığ oyasını tercih eden hanımlar; tığ oyası havlu kenarı modelleri arasından uygun bir motif seçerek, kendi havlularının da güzel bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Farklı desenlerin yer aldığı bu alanda; çiçek desenli oya örnekleri daha sık bir şekilde tercih edilmektedir. Birçok kadının havlu kenarına oya yaparken; çiçek desenlerini tercih ettiğini görmekteyiz.

Çeyiz için de uygun modeller bulunuyor

Tığ oyası havlu kenarı modelleri arasından bir seçim yaparak siz de tarzınıza uygun olan bir motifi kullanabilirsiniz. Bunun için arkadaşlarınızdan, komşularınızdan ya da akrabalarınızdan örnek alabileceğiniz gibi; internet üzerinden de bu şekilde arama yaparak, istediğiniz örneklere ulaşabilirsiniz. Her kadının tarzına uygun olan motifi kolay bir şekilde bulabileceği gibi; yörelere göre farklılık gösteren motifler de mevcuttur.

Tığ oyası havlu kenarı modelleri ile kadınlar tığ işi oya örneklerini kendi havlularının kenarlarına uygulamaktadırlar. Bu şekilde havluların daha güzel görünmesine yardımcı olmaktadırlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.