Vintage Eşyaların Büyüsü Sizi de Saracak!

0 7

Aksesuar ve takı denildi mi akla ilk gelen moda akımlarından biri elbette ki vintage giyim modası oluyor. Vintage giyim modası senelerdir tüm hızıyla devam ediyor. Birçok kadın/erkek büyükannesinin, büyükbabasının, annesinin, babasının eskiden kalma kazaklarını, gömleklerini, takılarını kullanmaya başladı. Bir zamanlar demode denilen giyim ürünleri artık Instagram butiklerinde fahiş fiyatlarla alıcıya sunulur oldu. Bunun en temel sebebi ise eskiye dönüş modası oldu. Artık birçok kişi vintage adı altında eski ürünlerle marjinal kombinler yapıyor. Ve bundan büyük bir keyif duyuyor.

Vintage moda akımı konusunda gayet başarılı kombinler yapan, tarz sahibi kişilere rastlamanız da fazlası ile mümkün aslında. Gelelim hangi vintage ürünlerin gözde olduğuna!

Gömlekler

Tiril tiril, dantel yakalı, bazen de bebe yakalı gömlekler… Tarihin tozlu raflarında kaybolmalarındansa kombinlerinizde kendilerine bir yer edinmeleri çok daha hoş olacak. Ne dersiniz? Bir jean ile kombinlense hiç de fena durmaz gibi!

Aksesuarlar

Gözlükler, özel yapım demir tokalar, işlemeli kemerler ve çok daha fazlası… Vintage aksesuarlar ile marjinal durmamanız imkansız gibi bir şey. Her yerde ilgiyi üzerinize çekecek, yepyeni bir tarzın kapılarını aralamış olacaksınız. Kombinlerinizde tamamlayıcı parça olarak kullanacağınız bu vintage ürünler sayesinde tarzınızda değişiklikler yapmanız artık hiç de sanıldığı gibi zor değil!

Pantolonlar

Kaşe, pötikareli, kanvas, kargo, keten ve daha fazlası… Birçok kumaş türünde pantolon ile vintage giyimin benzersiz dünyasına giriş yapmanız mümkün oluyor. Kendi tarzımı oluşturmayı seviyorum diyenlerdenseniz vintage pantolonlar size her daim eşlik etmeye hazır! Dilerseniz spor dilerseniz klasik kombinlerinizde kullanabileceğiniz bu pantolonlar ile rüküş olmaya son!

Kazaklar

Gelelim vintage kazaklara. Muhakkak birilerinin üzerinde görmüşsünüzdür. Bu kazaklar ile yapılan kombinler dilerseniz salaş, dilerseniz de klasik forma uyum sağlayabiliyor! Genel olarak bol yapıda olan bu özel kazaklar daha çok oversize giyinmeyi seven kişiler için ideal bir seçenek olmuş oluyor.

Montlar

Son vintage giyim ürünümüz ise montlar olmuş oluyor. Montlar kış aylarının vazgeçilmez giyim ürünlerinden biri şüphesiz. Vintage montlar ise 80’leri adeta günümüze geri getiriyor. O aşırı bol yapıda rengarenk vintage montları hatırlarsınız. Hepsi de şu anda moda ve herkes tarafından sevilerek kullanılıyor!

Siz de vintage moda akımına bir şans vermelisiniz!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.