Yeni Sezon Kilolular İçin Elbise Örnekleri

0 25

Kilolular için elbise modelleri konusunda tercih yapmak oldukça zordur. Onlar hem trend modelleri tercih etmeli, hem de vücut yapılarını dikkate alarak hareket etmeliler. Bu yüzden seçim yapma konusunda, kilolu bayanları ciddi zorluklar beklemektedir. Bir de konu elbise ya da abiye seçimi olunca, iş daha da zorlaşıyor. Abiye ve elbise; tek parça ile kadınların şıklığını yansıtmalarına yardımcı olurken; kilolu bayanlar için bazen dezavantaj olabiliyor. Bu yüzden çok daha seçici olmak ve titiz davranmak gerekiyor.

Artık siyah renkli elbiseleri tercih eden o kadar çok kilolu bayan var ki; bu noktada birçok kişiye gına geldi desek yeridir. Biraz fazlalığı olan bir kadın hemen siyah renkli bir elbise buluyor ve kolaycılığa kaçarak şık olmaya çalışıyor. Tamam, bütün siyah elbiseler için kolaycılık lafını kullanmak doğru olmaz; ancak artık kilolu bayanların da farklılaşmaya yönelmeleri gerekiyor.

Sanki kilolu kadınlar için siyahtan başka elbise giyilmesi yasak gibi bir durum ortaya çıkıyor. Ayrıca sırf siyah renkte diye bol kesim bir elbise almak sizi zayıf göstermeyeceği gibi, daha da kilolu gösterecektir. Yapılan ciddi hatalarla birlikte siyah renkte elbiselerle de şık duruş sergileyemeyen birçok kadın vardır. Kilolular için elbise modelleri olarak piyasada yer alan tasarımları incelerken, vücudunuzun hangi bölgesinde fazlalıkların yoğun olduğunu dikkate almalı ve o bölgeyi gizleyecek olan bir tasarıma göz atmalısınız.

Ne Çok Bol, Ne De Çok Dar Olmalı

Ben kiloluyum göbeğim var, basenim çıkıyor diye aşırı bol elbiseleri tercih etmeniz ne kadar yanlış bir davranış ise; elbiseyi dar kesim olacak şekilde tercih etmekte aynı derecede yanlış bir davranıştır. Öncelikle yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi hangi bölgede aşırı fazlalık var onu bilerek hareket etmelisiniz. Türk toplumunda kadınların en çok basen ve göbek bölgelerinde fazlalık oluyor. İşte bu noktada yapmanız gereken elbisenin üst kısmını hareketli, alt kısmını daha sade tercih etmeniz. Böylece ilgiyi üst bölüme kaydırıp, ufak bir hile ile aşağıdaki fazlalıkları gizlemiş olacaksınız. Özellikle göğüs dekolteli kilolular için elbise modelleri size bu konuda ciddi yarar sağlayacaktır.

Göğüs dekolteli, belden büzgülü ya da ince kemerli elbiseleri tercih ederek, siz de kusurlarınızı örtecek bir stil oluşturabilirsiniz. Bu arada illa siyah rengini de tercih etmenize gerek yok. Bu kış için mor, lila, bordo, koyu kırmızı, Haki yeşili, pastel tonlarındaki elbiseleri de kullanabilirsiniz. Yeter ki; vücudunuzdaki fazlalıkların yoğunlaştığı bölgeden dikkati başka bir bölgeye doğru çekin.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.