Yüksek Topuklu ile Yürüme Rehberi

0 6

Birçok kadın günlük hayatında, iş hayatında, sosyal hayatında kısacası hayatın her anında topuklu ayakkabı giymek isteyebilir ya da mecburen giymek zorunda olabilir. Topuklu ayakkabılar ile yürümek zor gibi görünür çoğu zaman. Herkes kısa topuklu giymeye özen gösterir bu yüzden.

Ama yüksek topuklu ayakkabı ile yürümek sanıldığı kadar da zor bir şey değildir. Gerekli önlemler alındığı ve ipuçlarına uyulduğu takdirde yüksek topuklu ayakkabı ile yürümek bir kabus olmaktan tamamen çıkıyor!

Ayakkabınızı Tam Ayağınıza Göre Seçin!

İlk kuralımız ayakkabıyı tam olarak ayağınıza uygun olacak şekilde seçmeniz oluyor. Bunun en temel sebebi ise ayağınıza tam olmayan, ayağınızı sıkan ya da ayağınıza bol gelen ayakkabılarla yürümenizin zor olmasından kaynaklanıyor.

Eğer topuklu ayakkabı satın alacaksanız akşam saatlerinde alışverişe çıkın. Çünkü akşam ayaklarınız şişmiş olacak ve buna uygun ayakkabı almanız ayak sağlığınız için çok daha iyi olacaktır. Eğer ayakkabıyı giydiğinizde ayağınız öne kayıyor ve arkada büyük bir boşluk kalıyorsa o ayakkabı size göre değil demektir, o ayakkabıdan hemen uzaklaşmalı ve başka bir ayakkabıya bakmalısınız.

Önce Topuk Sonra Parmak Uçları

Bu kural, yüksek topuklu ayakkabılarla yürümek için en önemli kurallardan biri oluyor. Hiçbir zaman yüksek topuklu bir ayakkabıyla yürürken önce parmak uçlarınıza sonra da topuk kısmınıza basmamalısınız. Bu, yürüyüşünüzün dengesini bozacak bir harekettir.

Bu sebeple de yüksek topuklu ile yürüyemediğiniz algısına kapılırsınız. Bunun olmaması için yüksek topuklu ayakkabınızla adım atarken önce topuk kısmınıza ağırlık vermeli, sonrasındaysa parmak uçlarınıza yoğunlaşmalısınız.

Bebek Adımları

Asla acele etmeyin! Bu durum sizi olumsuz senaryoların tam ortasına atabilir. Yavaş yavaş, acele etmeden bebek adımları ile yürüyün. Bu yürüme şekli sizi çok daha havalı gösterecek. Yüksek topuklu ayakkabılar ile acele acele yürüyen birini düşünün. Sizce de komik durmuyor mu? Daha yavaş, temkinli ve sakin bir yürüme şekli gününüzü kesinlikle kurtaracaktır.

Deneyin, Sonrasında İlerleyin

Mağazaya gittiniz, en çok beğendiğiniz yüksek topuklu ayakkabıyı satın aldınız. Sakın direkt dışarı giymeyin! Evde deneyin, sonrasında ilerleyin. Giyin, evin içerisinde yürüyüş provalarınızı düzenli olarak yapın. Kendinizi rahat hissetmeye başladığınız zaman ise dışarı çıkıp özgürce yüksek topuklularınızla yolları arşınlayın!

Yüksek topuklu ayakkabılar moda dünyasının en gözde parçalarından biri olarak gündemde kalmya devam ediyor.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.